عيد نوروز برخلاف نظر بسياري از افراد که وقت استراحت و خوش گذارني است، فرصتي طلايي براي رسيدن به اهداف کوتاه مدت است! اگر با افراد موفق در رابطه با نحوه عملکردشان بپرسيد، حتما از آنها خواهيد شنيد که چگونه از تمامي فرصت ها و روزهايي که در اختيار داشته اند به بهترين شکل استفاده کرده اند.


تعطيلات عيد نوروز که به فرصت و روزهاي طلايي نيز شناخته مي شود، بهترين زمان براي تغيير شرايط تحصيلي براي دانش آموزان است.


درس خواندن در عيد براي چه کساني در عيد ضروري است؟


اولين سوالي که دانش آموزان عزيز از ما دارند اين است که چه کساني بايد در عيد درس بخوانند؟ به طور کلي جواب اين سوال، همه دانش آموزان است.


 گرچه اين جواب براي بسياري خوش آيند به نظر نمي رسد، اما بايد گفت براي رسيدن به موفقيت، طي کردن مسيري نسبتا سخت و دشوار ضروري است.


بنابراين فرقي نمي کند که در چه مقطع تحصيلي باشيد، درس خواندن در عيد را بايد در برنامه تعطيلاتتان در نظر داشته باشيد.


براي درس خواندن در دوران عيد بايد چه چيزهايي را آماده کنيم؟


اولين و مهم‌ترين چيزي که بايد براي مطالعه در روزهاي عيد آماده کنيد، طرز فکرتان است! فکر نکنيد با درس خواندن در اين روزهاي تعطيل از همه چيز عقب مانده‌ايد و زمين و زمان را براي اين کار لعنت نکنيد!


يکي از روش‌هايي که مي‌تواند باعث برنده شدن شما در هر رقابتي شود اين است که در زمان استراحت رقيبانتان، شما همچنان در حال تلاش باشيد.


در کنار طرز فکر دو عامل مهم ديگر هم براي اين کار نياز است: برنامه‌ريزي و روش‌هاي مطالعه درسي.


با يک برنامه‌ريزي صحيح و اصولي و به کارگيري روش‌هاي مرور و تکنيک‌هاي تست‌زني به آساني به هدف‌هاي تحصيلي خود جامه عمل مي‌پوشانيد.


مزيت‌هاي درس خواندن در نوروز


اولين مزيت مطالعه در دوران عيد اين است که روند درسي و مطالعه رو به جلو ما متوقف نمي‌شود. فرض کنيد که شما يک شناگر هستيد و قرار است براي مسابقات شنا آماده شويد.


 حالا اگر به صورت شبانه‌روز در حال تمرين باشيد و در اين بين به مدت 10روز هيچ تمرين و تلاشي انجام ندهيد، طبيعتاً آمادگي شما پايين خواهد آمد و شايد هم به مسابقات نرسيد! در نهايت مطالعه در دوران عيد باعث آمادگي بيشتر و متوقف نشدن روند تلاش شما خواهد شد.


دومين مزيت اين است که فرض کنيد که شما دونده‌ايد و در دور مسابقه در حال دويدن با تمام تلاش خود هستيد، اما ناگهان متوقف شويد و به استراحت بپردازيد در نتيجه تمامي افرادي که از شما عقب هستند به شما مي‌رسند و از شما جلو مي‌زنند! اما اگر همچنان به تلاش خود ادامه دهيد علاوه بر اين که عقب نمي‌مانيد، از ديگر رقيبان خود هم سبقت مي‌گيريد. پس نبايد روند تلاش خود را متوقف کنيد.


مهمترين نکاتي که هنگام درس خواندن در عيد بايد بدانيد


درس خواندن در عيد به معناي تعطيل شدن تفريح نيست و به هر حال به دليل جوي که روزهاي عيد دارند، نمي توان انتظار داشت که به راحتي خودتان را با درس خواندن وفق دهيد. پس يک برنامه انعطاف پذير براي مطالعه داشته باشيد.


بيش از حد از خودتان انتظار نداشته باشيد. البته روي صحبتمان با شما پدران و مادران گرامي نيز هست. دانش آموزان به اندازه کافي تحت فشار و استرس هستند. بنابراين خيلي به آنها سخت نگيريد.


تطبيق و معادل سازي واحد هاي درسي

برنامه ريزي درسي پايه دهم تجربي

برنامه ريزي درسي پايه هشتم

برنامه ريزي درسي پايه ششم

برنامه ريزي درسي پايه ششم

برنامه ريزي درسي پايه يازدهم رياضي

درس خواندن در عيد

عيد ,درس ,خواندن ,بايد ,مطالعه ,باشيد ,درس خواندن ,خواندن در ,در عيد ,اين است ,است که

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ياوران كتاب دیجی کردیت - بلاگ اعتبارسنجی بانکی و استعلام های رتبه اعتباری بانکی فروشگاه اینترنتی baghcespdiar اینکه دريچه باز قفس vectorisunlg 09185953891 dlfile فیزیک هفتم